6 Eylül 2019 Cuma

Yazmak İçin Neyi Bekliyorum ?

Daha önce #şuradaki yazımda belirttiğim gibi, 2013 yılından beri yazmakta olduğum kişisel blogumu 2019 ağustos'unda kapatmış ve bu blogu açmıştım. Bu blogu açıp ilk yazımı 14 Ağustos 2019 tarihinde yazmışım. O günden bu güne yazmak için çaba sarf ediyorum fakat hayatın karmaşası buna pek izin vermiyor. Yazamıyorum. Oysa taslaklarda yazılmayı bekleyen güzel konular var.

Bu üst parağrafta uzun süre taslakta bekledikten sonra, şimdi yazmaya devam edeceğim. Yani öyle umuyorum.

Saat gece 02.49 ve ben yine gece nöbetindeyim. Bu işe nereden, nasıl bulaştım hiç bilmiyorum !  Günlerim çoğunlukla nöbet uyku yemek üçlüsü ile geçtiği için yazmaya pek vaktim olmuyor. Ama herşeye rağmen yazmalı, not almalıyım. Çünkü bu blogun amacı bu.

Şu sıralar keyfim pek yerinde değil. Yapmış olduğum işten %51 oranında memnun olsam da bu oran hiçte hoş değil. Başka planlarım var. Bakalım ALLAH nasip edecek mi ?

Bu arada ALLAH kelimesini küçük harfler ile yazarsam işimin rast gitmeyeceğini, günaha gireceğimi hatta çarpılacağımı düşünüyorum. Yani öyle batıl bir inancım var işte...

Nerede kalmıştım ? Evet, planlarım var. Onuda buraya yazarsam, onunda olmayacağına inanıyorum. O yüzden planımın ne olduğunu söylemeyeceğim.

Asıl konuya dönecek olursam yazmak için neyi beklediğimden söz edecektim. Sanılanın aksine ilham gelmesini falan beklemiyorum. Sanırım boş dünyanın boş işlerinden kurtulup, huzur dolu günlere kavuşmayı bekliyorum. Anca o zaman rahat rahat yazabilirim.

O güzel ve huzur dolu günler yakın mı bilmiyorum. Umarım yakındır. Artık fırsat buldukça burada yazacağım. Yani, hedefim bu yönde. Bakalım bu blogda neler olacak ?

Bu yazıya son şekil 6 Eylül 2019 09:22 ÖS tarihinde verildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder