Umudu Diri Tutmak Yetmez...

Hepimizin umutları, hayalleri ve hedefleri vardır. Çoğu zaman umut ederken, hayal ederken, gereken çabayı göstermeyi başaramayız. Sadece umut ederiz... Bunun yanlış olduğunu geçtiğimiz günlerde fark ettim. Hayalimdeki mesleği yapabilmek için gereken çabayı göstermeye karar verdim. Hayalimdeki meslek benim için gerçekten hayal. O meslek, benim için o kadar güzel ve bir o kadar zor bir meslek ki, ulaşamayağım kadar uzakta gibi... Fakat şu sıralar kendimi bu mesleğe çok yaklaşmış hissediyorum. Sanki olacak gibi ! 

Yani umutluyum. Fakat bazı şeyleri gizli yapmam gerektiğini çok geç öğrendim. Bir şey yapmak istediğim zaman eğer onu herkese duyurursam o iş olmuyor. Sahiden nazar varmı ? Böyle şeylere pek inanasım yok fakat sanırım nazar gerçek birşey. 

Umutlu bir şekilde, elimden gelen çabayı göstermeye çalışırken, düşüncemi destekleyen bir tweet gördüm. Tweet'in ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum.Bu yaşadıklarımdan da anlıyorum ki, umudu kaybetmemek gerekiyor. Fakat buda yetmiyor. Aynı zamanda umudu gizlide tutmak gerekiyor.

Yani Harâbi Harabâti'nin dediği gibi; "Umudu diri tutmak yetmez, birde gizli tutmak gerekiyor."