14 Ağustos 2019 Çarşamba

Nedir ?

2013 yılından bugüne yazmış olduğum kişisel blogumu kapattıktan sonra, bu blogu açarak gizli yazarlı olarak burada yazmaya karar vermiştim. Bu karar üzerine uzunca bir süre düşünmüş olmak ile birlikte, nihayet kişisel blogumu silme cesaretini göstererek yeni bir başlangıç yaptım. Bundan sonra bu blogda uzun yıllarca yazacağıma (ALLAH ömür verirse) inanıyorum. Hatta ve hatta, ömür boyu bu blogu hiç kapatmamayı düşünüyorum. Yani size söz veriyorum; artık buradayım.

Yeni blogumun ilk yazısı olma özelliği taşıyan bu hakkımda yazısında bir kaç temel husustan söz etmek istiyorum. Ben şimdiden söylemiş olayım da, sonra sıkıntı çıkmasın !

Bir Beklentin Olmasın


Bu blogda çoğunlukla, hatta neredeyse %99 oranında kişisel yazılar yazacağım. Eğer gerçek manada kişisel blog seviyorsan bu blog tam sana göre. Burada uzun uzun saçmalayacağım, içimi dökeceğim ve uzunca yazacağım. Yani bu sitede yer alan yazılar bir konu hakkında teknik bilgi içermez, sana bir şey katmaz. Sonra neden "vaktimi çaldın" deme bana. Ben burada uzunca yazacağım. sende okumak istersen oku. Dediğim gibi; %99 oranında kişisel yazılar yazacağım. Fakat arada sırada kitap ve dizi filmler hakkında da yazarım. Ama sen yinede birde www.keyfisanat.com adlı diğer siteye bak. Orada dizi film ve kitaplar hakkında daha çok içerik göreceksin.

Hedeflerim Neler ?


Kişisel blog yazmak, günlük tutmak demektir. Günlüklerden farkı; bloglar dijital dünyada yer alır ve tamamen halka açıktır. Dileyen herkes her zaman heryerden okuyabilir. Benim bu blogdaki hedefim, tamamen samimi içerikler üretmek. Yani kendimce notlar alırken, okurlarıma samimi ve sıcak bir dil ile hitap etmeyi hedefliyorum. Bunu başaracağıma adım gibi eminim !  Ha adım mı ? Onu söyleyemem, kusura bakma. Hani dedim ya kişisel blogumu kapattım, gizli yazarlı bu blogu açtım. Adımı nasıl söyleyeyim ?

Evet, hedefim samimi olmak... Samimi bir şekilde; siyasete ve dine bulaşmadan kendimce yaşamı eleştireceğim. Bunun yanında hedeflerimden bir diğer ise elbette Google Adsense onayı almak ;) Bunuda kısa sürede başaracağıma inanıyorum.

Böyle İyi mi Oldu ?


+6 yıldır yazmış olduğum blogu kapatıp bu blogu açmak konusunda iyimi ettim, ara sıra düşünüyorum. Bence doğru bir karar verdim.  Artık böyle olması gerekiyordu. Blog adresim neden keyfiblog.com diye soracak olursanız, bunun net bir cevabı yok. Canım böyle istedi, keyif benim değil mi ? Yani en azından şimdilik bu domain adında şikayetçi değilim. Bir yanda keyfiblog.com diğer yanda keyfisanat.com kardeş kardeş takılacağız buralarda.

Bu blogun keyfisanat.com kadar ilgi çekmeyeceğini biliyor olsam da yine kendim için burada notlar alacağım. Kişisel yazılarımı okumak isteyen güzel insanlar çok. Eski blogumda yazdığım veda yazımdan sonra mail atıp yeni blog adresimi isteyen güzel insanları gördükçe daha çok yazmak daha çok not almak istiyorum...

Zaten 21. yüzyılda, youtube ve instagram gibi popüler platformların yanında klasik web sitelerinin ne önemi var ki ? Orada burada durum paylaşmak, arkadaş edinmek varken buradaki parağraflar arasında neden boğulasın ki ? Ama herşeye rağmen bu blog çok güzel. Burada güzel şeylerden bahsecedeğiz. Eleştirecek çok şey var güzel dostlar. Diğer yazılarda görüşmek üzere.

14 Ağustos 2019 11.58 ÖS

1 yorum:

  1. Hadi bakalim hayirli ugurlu olsun arkadasim. Umarim benim bloga ugramaya devam edersin ;)

    YanıtlaSil